Licensed to Hood College            HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/6/2018 04:14 PM
                          Albright @ Hood - 1/6/2018                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albright College-MA  'A'                          1:53.32    2:01.34   11  
     1) Willis, Alexis R 20             2) Zamora, Jessica A 19           
     3) Martin, Dayne M 22              4) Jones, Maggie                  
  2 Hood College-MD  'A'                                   NT    2:06.69    4  
     1) Hand-Solomon, Brianna 20        2) Sanborn, Kate 20               
     3) Smith, Mandy 18                 4) Greenbaum, Taylor 21           
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albright College-MA  'A'                          1:34.18    1:43.62   11  
     1) Schaffer, Bryce 19              2) Resch, Tim D 22                
     3) Riddle, Sean T 21               4) Spanier, Anthony 20            
  2 Hood College-MD  'A'                                   NT    1:47.73    4  
     1) Riedel, Max R 20                2) Hernandez-Paese, Gaby J 19     
     3) Ball, Matthew R 21              4) Wilson, Drew K 21              
  3 Albright College-MA  'B'                               NT    1:48.87    2  
     1) McCarter, Dan T 20              2) Hausler, Corey 19              
     3) Thompson, Jabril 19             4) Sincox, Walter H 20            
  4 Albright College-MA  'C'                               NT    1:52.14  
     1) Kolokithias, Stephen T 21       2) Sistrunk, Sadiq D 20           
     3) Morken, Kyle 19                 4) Byrne, Nicholas 19             
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyatt, Juli               18 Albright-MA         18:22.18   18:16.27    9  
  2 Guzzo, Faith Y            20 Albright-MA         19:13.07   20:37.94    4  
  3 Smith, Mandy              18 Hood-MD                   NT   21:07.58    3  
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culver, Teag N            19 Albright-MA         16:23.18   16:54.90    9  
  2 Hunsberger, Harry         19 Albright-MA         17:08.44   17:20.97    4  
  3 Mackey-Wood, Brendan      21 Albright-MA         16:37.67   17:32.15    3  
  4 Griffith, William M       19 Albright-MA         16:29.64   17:32.51    2  
  5 Cancino, Nicholas D       19 Albright-MA         17:26.98   17:40.52    1  
  6 Riedel, Max R             20 Hood-MD                   NT   18:01.78  
  7 Hilliard, Cameron         19 Albright-MA         17:24.90   18:23.47  
  8 Wilson, Drew K            21 Hood-MD                   NT   19:51.97  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chermol, Ashlyn M         19 Albright-MA          1:56.80    1:59.38    9  
  2 Hand-Solomon, Brianna     20 Hood-MD                   NT    2:08.92    4  
  3 Schrock, Hannah           20 Albright-MA          2:04.00    2:09.97    3  
  4 Trego, Alex               21 Albright-MA          2:16.03    2:14.39    2  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laite, Chris              18 Albright-MA          1:47.64    1:50.87    9  
  2 Ball, Matthew R           21 Hood-MD                   NT    1:51.50    4  
  3 Schaffer, Bryce           19 Albright-MA          1:53.29    1:52.42    3  
  4 Cieri, P.J. R             19 Albright-MA          1:47.51    1:59.04    2  
  5 Thron, Adam E             19 Albright-MA          1:57.96    1:59.27    1  
  6 McCarter, Dan T           20 Albright-MA          1:55.91    2:00.05  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Maggie                Albright-MA            26.14      26.17    9  
  2 Murphy, Sammy             19 Albright-MA            25.35      26.20    4  
  3 Moffitt, Anna             18 Albright-MA               NT      27.09    3  
  4 Bedesem, Cait             20 Albright-MA               NT      28.89    2  
  5 Greenbaum, Taylor         21 Hood-MD                   NT      30.84    1  
  6 Woodring, Afton           21 Hood-MD                   NT      33.01  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deschamps, Jay            21 Albright-MA            21.16      22.08    9  
  2 Williams, Maliq A         21 Albright-MA            22.24      22.64    4  
  3 Resch, Tim D              22 Albright-MA            22.84      23.82    3  
  4 Spanier, Anthony          20 Albright-MA            22.59      23.85    2  
  5 Thompson, Jabril          19 Albright-MA            24.21      24.83    1  
  6 Coshland, Collin          22 Hood-MD                   NT      25.80  
  7 Naulgan, Jerome           19 Hood-MD                   NT      26.38  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanborn, Kate             20 Hood-MD                   NT    2:31.90    9  
  2 Trego, Alex               21 Albright-MA          2:39.27    2:35.04    4  
  3 Zamora, Jessica A         19 Albright-MA          2:33.00    2:38.51    3  
  4 Nye, Rachel               18 Albright-MA          2:36.51    2:39.56    2  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassard, Conor V          21 Albright-MA          2:09.19    2:07.70    9  
  2 Hernandez-Paese, Gaby J   19 Hood-MD                   NT    2:09.18    4  
  3 Hausler, Corey            19 Albright-MA          2:07.82    2:09.98    3  
  4 Kolokithias, Stephen T    21 Albright-MA          2:09.00    2:17.29    2  
  5 Laite, Chris              18 Albright-MA          2:02.54    2:21.28    1  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Dayne M           22 Albright-MA          1:03.05    1:04.23    9  
  2 Jones, Maggie                Albright-MA          1:08.48    1:07.40    4  
  3 Moffitt, Anna             18 Albright-MA          1:06.38    1:07.73    3  
  4 Woodring, Afton           21 Hood-MD                   NT    1:34.15    2  
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schaffer, Bryce           19 Albright-MA            51.40      52.43    9  
  2 Williams, Maliq A         21 Albright-MA            52.61      53.92    4  
  3 Deschamps, Jay            21 Albright-MA            52.55      55.93    3  
  4 Ball, Matthew R           21 Hood-MD                   NT      58.67    1.5
  4 Thompson, Jabril          19 Albright-MA            57.45      58.67    1.5
  6 Naulgan, Jerome           19 Hood-MD                   NT    1:09.50  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Sammy             19 Albright-MA            55.26      57.11    9  
  2 Schrock, Hannah           20 Albright-MA            57.15    1:00.57    4  
  3 Bedesem, Cait             20 Albright-MA          1:00.02    1:02.75    3  
 -- Greenbaum, Taylor         21 Hood-MD                   NT         DQ  
      False start
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunsberger, Harry         19 Albright-MA            49.97      50.78    9  
  2 Morken, Kyle              19 Albright-MA            51.90      51.98    4  
  3 Coshland, Collin          22 Hood-MD                   NT      59.45    3  
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hand-Solomon, Brianna     20 Hood-MD                   NT    1:03.45    9  
  2 Willis, Alexis R          20 Albright-MA          1:02.93    1:04.43    4  
  3 Nye, Rachel               18 Albright-MA          1:15.11    1:15.59    3  
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riddle, Sean T            21 Albright-MA            54.64      56.89    9  
  2 McCarter, Dan T           20 Albright-MA            58.54    1:01.25    4  
  3 Riedel, Max R             20 Hood-MD                   NT    1:01.39    3  
  4 Spanier, Anthony          20 Albright-MA          1:02.82    1:03.23    2  
  5 Sistrunk, Sadiq D         20 Albright-MA          1:03.07    1:03.75    1  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chermol, Ashlyn M         19 Albright-MA          5:33.77    5:20.48    9  
  2 Trego, Alex               21 Albright-MA          5:39.27    5:58.54    4  
  3 Guzzo, Faith Y            20 Albright-MA          5:40.04    6:04.12    3  
  4 Smith, Mandy              18 Hood-MD                   NT    6:13.33    2  
  5 Woodring, Afton           21 Hood-MD                   NT    7:26.56    1  
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thron, Adam E             19 Albright-MA          4:53.06    5:18.67    9  
  2 Cieri, P.J. R             19 Albright-MA          4:51.23    5:25.98    4  
  3 Byrne, Nicholas           19 Albright-MA          5:19.90    5:27.79    3  
  4 Wilson, Drew K            21 Hood-MD                   NT    5:31.77    2  
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyatt, Juli               18 Albright-MA          1:10.12    1:11.97    9  
  2 Sanborn, Kate             20 Hood-MD              1:10.23    1:12.92    4  
  3 Zamora, Jessica A         19 Albright-MA          1:17.05    1:20.65    3  
  4 Bedesem, Cait             20 Albright-MA          1:17.97    1:24.34    2  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hausler, Corey            19 Albright-MA          1:03.94    1:03.64    9  
  2 Resch, Tim D              22 Albright-MA          1:02.87    1:06.61    4  
  3 Hernandez-Paese, Gaby J   19 Hood-MD                   NT    1:06.87    3  
  4 Sistrunk, Sadiq D         20 Albright-MA          1:04.81    1:08.22    2  
  5 Morken, Kyle              19 Albright-MA               NT    1:08.80    1  
  6 Kolokithias, Stephen T    21 Albright-MA          1:06.63    1:09.06  
  7 Naulgan, Jerome           19 Hood-MD              1:15.68    1:17.23  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albright College-MA  'A'                          1:39.93    1:47.29   11  
     1) Chermol, Ashlyn M 19            2) Willis, Alexis R 20            
     3) Moffitt, Anna 18                4) Guzzo, Faith Y 20              
  2 Albright College-MA  'B'                               NT    1:50.59    4  
     1) Martin, Dayne M 22              2) Murphy, Sammy 19               
     3) Schrock, Hannah 20              4) Nye, Rachel 18                 
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Albright College-MA  'B'                               NT    1:30.80   11  
     1) Hunsberger, Harry 19            2) Williams, Maliq A 21           
     3) Laite, Chris 18                 4) Riddle, Sean T 21              
  2 Albright College-MA  'A'                          1:27.10    1:33.01    4  
     1) Culver, Teag N 19               2) Mackey-Wood, Brendan 21        
     3) Griffith, William M 19          4) Cancino, Nicholas D 19         
  3 Albright College-MA  'C'                               NT    1:38.62    2  
     1) Hassard, Conor V 21             2) Hilliard, Cameron 19           
     3) Byrne, Nicholas 19              4) Cieri, P.J. R 19               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Albright College                    149   2. Hood College                         39
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Albright College                  176.5   2. Hood College                       24.5